ED9 Ludva´s crx Type-R

Ukažte ostatním své CRX!

Moderátor: Minor

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludva´s crx Type-R

Příspěvekod Ludva » 26 bře 2014 20:07

Loiza666 píše:Chlape, když tohle všechno vidím, co se Ti děje, tak je to hodně dojemné. Jsem si právě říkal, co se asi děje s Ludvem, že už je to pár let, co vím o tomto projektu a nic se stále neděje. Tady je odpověď. Doufám tedy, že si konečně našel někoho, kdo to udělá tak, jak chceš a auto bude vypadat podle obrazu Tvého. Doufám, že to bude v co nejbližší době bude komplet :-)

Dudla píše:jiňák přeji ti aby se ti to povedlo podle tvých predstav složit a snad se uvidíme někdy nanejakem srazu :-) *fin* ták pevné nervy!

Dík kluci :)

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 29 dub 2014 22:27

Světe div se. Od posledního příspěvku uběhlo pár dní a já mám chuť se podělit o ty pro mě neskutečné věci, které se dají stihnout za několik dní a ne roků.

Auto s motorem (i když každý zvlášť) šťastně docestovalo do nové ordinace, kde se ho budeme pokoušet přivést znovu k životu. Nejdříve proběhlo očesání vnitřku, vyřezání zadního skla, demontáž zbytku interiéru a proběhla celková obhlídka vozu co je ve špatném nebo těžko opravitelném stavu. Odstranila se šílenost zvaná držák motoru, která dala někomu zabrat čtyři roky výroby a zkoušel se motor napasovat do ED9 kastle. To se později ukázalo jako menší oříšek a v rámci časových úspor jsem domluvil schůzku s členy crxklubu J!R!m (EE8) a Loizem666, o kterém jsem věděl, že už stejný motor má v autě.
nová dílna.jpg

motor v rencku.jpg

Sobotní ráno bylo opravdu příjemné. Po těch letech vidět zase tolik crx po hromadě a pokecat s přáteli. Škoda, že Loizova666 byla kvůli spojce nepojízdná. Nafotilo se co mohlo z motorového prostoru, prodiskutovali se možné problémy a J!R!ho jsem obral hned o zadní nárazník, který je u mě v těžko opravitelném stavu a jelo se. Ještě v sobotu jsem nabídl Loizovi666 jestli nechce, aby se mu na tu spojku podíval mnou využívaný mechanik a druhý den už parkovali na dílně dvě crxe. O to lépe se motor napasovával do kastle a zjišťovali se případné neduhy.
pasování motoru.jpg

Druhý den byl motor napasovaný a bylo zakresleno, kde se budou nacházet držáky a upravovat kastle. Další dny se kastle vyvařila, upravil motorový prostor a namontovali držáky. Další přišla na řadu zadní část. Tam se zjistilo, že předešlý majitel co montoval dvojitý výfuk nejen zničil zadní nárazník výřezem pro koncovku, ale aby se mu tam vměstnala odstranil z větší části pravý držák nárazníku. J!R!kův nárazník se napasoval se světly a kastlí, držák přivařil a šlo se na předek. Karbonová kapota nesedí, laminátové blatníky ještě víc, brýle z EE8 taktéž a aby to nebylo málo jejich pravá strana na světlo byla zkombinována z části brýlí ED9 a spodek shnilí. Tak se řezalo i do brýlí z ED9 z kterých posloužila zachovalejší spodní část, rám světel se rozřízl, sklepal a přivařil aby mohla dosednout kapota. Brýle byli také o 2 cm delší oproti původním a tak se muselo na nosníky navařit podložení z jeklů, které slouží i jako výztuha. Laminátové blatníky než nějak upravovat bude lepší vyměnit zpátky za plechové. Ještě ten den jsem sehnal oba, druhý den už jen jeden :o a nakonec jsem od stejného prodejce ( za což mu děkuji) měl blatníky tři a to dva pravé a jeden levý v ceně 1 700,-Kč včetně poštovného :D . Než blatníky dorazili odstrojil se podvozek a roztřídil na díly, které půjdou na opískování a na dvojbarevný lak :) .
kokpit.jpg

kapota.jpg

vyvaření.jpg

Generální dodavatel věcí pro přípravu na lak se chystal na ryby ( do Norska) :) a tak se provedlo objednání a zakoupení včetně vytoužené Apex Blue Pearl. Začal jsem řešit i odcizené tlumiče a naštěstí se nemusela objednat celá sada. Můj šíbr byl prošláplí od černé nohy (od které jiné taky), tak jsem během pár dní sehnal nohou neporušený jen zubem času nahlodaný, ale to je nic pro šikovné ruce.

Plasty se zavezli na zavaření a začal se znovu spasovávat předek. Po úmorné práci (to mám jen z doslechu) vše sedělo jak má. Přední nárazník se odvezl na opískování aby se zbavil asi šesti vrstev.
plasty.jpg

prcina.jpg

Mezi tím ještě mechoš stihl vytáhnout motor z Loizové666 crxi a upravit kastli aby motor do ní nenarážel a mrkl se mu na dost načatou sojku, totiž spojku. Auto se podařilo zprovoznit, ale bohužel jen co si ji Loiza666 odvezl opět zastávkovala.

Fotky už jsou tu :)
Naposledy upravil(a) Ludva dne 05 kvě 2016 23:19, celkem upraveno 5 x.

ne-moc
Žáček
Žáček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ne-moc » 30 dub 2014 09:44

Parada Jen tak dale a at se ti dari..Na foto se tesim.

Jimmy_CRX
Žáček
Žáček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jimmy_CRX » 30 dub 2014 11:56

Vau clovece! progress jak svina! parada *fin* *fin* len tak dalej *pohladit* *drinks*

skritek
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skritek » 30 dub 2014 19:15

když se chce všechno jde gratuluju A co stary mechos uz se nejak pochlapil a vratil nejake love?
Tel 777 27 35 35

Vy můžete jezdit rychle, Já mužu jezdit všude

a uz i rychle :-)

Redy
Šéfík!:)
Šéfík!:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Redy » 02 kvě 2014 11:37

Ty bláho toto se mi líbí! Taková přestávka a najednou takový nášup! A loizikovi už také trochu toho štěstí, ta jeho cérka je jakási zakletá :D ale on jí domluví ;)

Tapatalkuju...

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 02 kvě 2014 19:03

Díky všem :)
skritek píše:když se chce všechno jde gratuluju A co stary mechos uz se nejak pochlapil a vratil nejake love?

Jeho brácha mě splácí měsíčně 2000,-kč. A já do ní zas nasypal za 14 dní 70 000,-Kč :) . Trochu nepoměr, ale pohled na to jak to odsejpá to kompenzuje. ;)
A loizikovi už také trochu toho štěstí, ta jeho cérka je jakási zakletá :D ale on jí domluví ;)

Nic jiného mu taky nepřeji. *honda*

Martin666
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martin666 » 03 kvě 2014 19:33

Ludva píše:Díky všem :)
skritek píše:když se chce všechno jde gratuluju A co stary mechos uz se nejak pochlapil a vratil nejake love?

Jeho brácha mě splácí měsíčně 2000,-kč. A já do ní zas nasypal za 14 dní 70 000,-Kč :) . Trochu nepoměr, ale pohled na to jak to odsejpá to kompenzuje. ;)
A loizikovi už také trochu toho štěstí, ta jeho cérka je jakási zakletá :D ale on jí domluví ;)

Nic jiného mu taky nepřeji. *honda*

Tak to ji teda domluvím... to si pište :-D ale hold je holka trochu temperamentní je to s ní na dlouhou trať, ale věřím tomu, že až se poddá, bude to Anděl s duší Ďábla :-)
Benzín náš každodenní dej nám dnes
Posvět se ostrá vačkovko
přid očekávaný výkon z Tebe
a neuveď nás do zadření
ale zbav nás usazení karbonu
neboť Tvůj je olej, klikovka, ojnice, písty
na Věky věků
Ámen

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 07 led 2015 20:18

Aktualizace fotek, které už nejsou sdílené na neustále kopajícím fejsu. Doporučuji prohlédnout je možné, že jsem nenahrál stejné co byli před tím.

A teď něco k momentálnímu stavu auta. Plasty na exteriér jsou v plniči, auto v kitu. Podvozkové díly jsou zpět z firmy, která je měla lakovat. Neprovedla dobrou práci a po třetí reklamaci vrátily část peněz :roll: a můj mechoš se o to bude muset postarat sám. Před vánoci se rozebral motor a dal se na repas startér a altík, nechala se srovnat hlava a už se dělají v podstatě jen estetiské úpravy. Jak bude motor v kupě nahodím fotky. :)

Dál je v plánu hodit kastli do plniče a jde se na lak. *slint*

blackchicken
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blackchicken » 21 led 2015 01:56

Kua tolik prace :oops: a tech penez. Drzim palce, vypada to zatim mazane.

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 13 kvě 2015 22:56

Proč se zase nic tak dlouho neděje. Ale děje :)
SNC04403.jpg
Přílohy
SNC04836.jpg

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 18 kvě 2015 21:01

Plánovaný upgrade se dává do pohybu a již brzy bude na skladě. :)
Mishimoto radiator hose
Obrázek
Skunk2 Alpha Series radiator
Obrázek
Skunk2 Alpha Series Header
Obrázek
Skunk2 Mega Power Exhaust System
Obrázek
Enkei Performance Series- WDM
Obrázek

Shaka
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shaka » 19 kvě 2015 07:10

Ahoj odkial budes brat chladic,tiez zhanam nieco podobne ale tie ceny su nekrestanske.

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 19 kvě 2015 20:16

Shaka píše:Ahoj odkial budes brat chladic,tiez zhanam nieco podobne ale tie ceny su nekrestanske.

Čau, vše nakupuji od Infiho http://www.br_eshop.breker.cz/
Chladič vyjde na 6500,-Kč

blackchicken
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blackchicken » 19 kvě 2015 22:50

To je moc pekny nakup, Auticko bude jak nove. Krasna prace.

Dudla
CRX velení
CRX velení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dudla » 20 kvě 2015 10:57

člověk se někde zmíní že chce výfuk od skunku a už ho hned všichni kupuji *dash* *vytlem* *vytlem* se z toho zblaznim :D jinak slušnej nakup ;)
ještě jsem koukal že na braker.cz prodavá toho skunka v nerezu ale jinak je to dural nebo tak něco a je to o dost lehči ale dražši asi o 3tis tak by mě zajimal rozdil :o
Honda CRX ED9... K20 SWAP...
Honda CRX EE8 VTEC B16A1=110KW

Martin666
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martin666 » 20 kvě 2015 11:07

Dudla píše:člověk se někde zmíní že chce výfuk od skunku a už ho hned všichni kupuji *dash* *vytlem* *vytlem* se z toho zblaznim :D jinak slušnej nakup ;)
ještě jsem koukal že na braker.cz prodavá toho skunka v nerezu ale jinak je to dural nebo tak něco a je to o dost lehči ale dražši asi o 3tis tak by mě zajimal rozdil :o

Váha, to je hlavní aspekt :-) Já si nechám vyrobit :-) bude to nejlepší :-)
Benzín náš každodenní dej nám dnes
Posvět se ostrá vačkovko
přid očekávaný výkon z Tebe
a neuveď nás do zadření
ale zbav nás usazení karbonu
neboť Tvůj je olej, klikovka, ojnice, písty
na Věky věků
Ámen

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 28 kvě 2015 18:16

Dudla píše:člověk se někde zmíní že chce výfuk od skunku

:D
To neřeš. S motorem z Integry taky nebudu první.
Dudla píše: jinak je to dural nebo tak něco a je to o dost lehči ale dražši asi o 3tis tak by mě zajimal rozdil :o

Zkusím zvážit jak dojde. Aspoň budeme moct porovnávat s ostatníma.

Na Enkeie obutí.
Kumho KU-36 205/50 r15

Obrázek

lazzzik
CRX velení
CRX velení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lazzzik » 02 říj 2015 17:20

Ahojda,nejaky novy postup?:)

Ludva
Bourák
Bourák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ludva » 05 říj 2015 20:29

lazzzik píše:Ahojda,nejaky novy postup?:)

:) Momentálně jsou všechny objednané díly na skladě a během října se začne po delší pauze dál dělat na podvozku a motoru. Pravděpodobně do konce listopadu bude dodělanej lakovací box a půjde se lakovat. Do jara bude auto komplet pojízdné a jestli nebude žádný zádrhel jde se na technickou. No a pak už jen *vtec*
Fotky sem budu průběžně házet.
Přílohy
Honda v kabicích.jpg
CRX v dřevníku.jpg

Zpět na „Vaše CRX / Your CRX“