Repasovanie riadenia

Přišli jste na něco zajímavého? Máte nějakou radu? Sem s ní!

Moderátor: Minor

Swingal
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Repasovanie riadenia

Příspěvekod Swingal » 06 zář 2017 23:21

Ahojte, skorej nez zabudnem sem napisem jeden rychly navod. Pre zdatnejsich to bude jednoduche ale tak cit ak sa tu najdu cenne informacie pre objednanie spravnych dielov.

Pripravte si: kluce 14, 20, 22, blicky, horak, WD40, cistice brzd, papierove utierky, klieste klasicke a k aj na segerky.

Diely: Mazivo na loziska (bude treba asi 100g), gufero (rozmery 15*35*5 napr. Corteco CO12014253), nove tycky riadenia, manzety (dve rozne, jeden s mensim priemerom 9-10mm a vacsim 40-42mm, a druhu s mensim priemerom 9-10mm a vacsim 36mm taku ma napr. FORD FIESTA III, SCORPIO I, SIERRA), silentblok do riadenia 53430-SH3-000.

Demontujeme riadenie z auta aby sme mohli na nom pracovat. Dame dole capy riadenia a gumene manzety. Klucmi 20 a 22 povolime axialne tiahla (tycky riadenia). To by sme mali.

Ked chceme odstranit nastavovaci mechanizmus riadenia kde je taky specialny srob a matica ktora to zaistuje tak najprv musime odstranit tu velku maticu, kluc to moze byt tak 40, nemal som taky poruke mozno aj orechom a pistolou by to slo ale bude dost kusnuta. Odporucam ju prestriekat WDckom, nahriat a potom skusit povoli blickami. Malo by to ist, potom uz len odkrutite to co tam ostalo. Cize ta capicka so sesthranon, pruzina, podlozka a nakoniec to sedlo ktore sa pritlaca.

Nasledne mozme odstranit pastorok, dame dole gufero, to moze byt najvacsi problem, nechce ist svina von. Skuste donho nasrobovat samorezku a vytiahnut ho, ja som ho osekaval a neni to nic moc. Dame dole segerku a vytiahneme pastorok aj s loziskom.

Tym padom mozme dat cely hreben von, cele to precistit servitkami, prestreknut cisticom, sak cistite si to ako chcete. Na tom "prazdnom konci" obalu riadenia sa nachadza este ten slavny plastovy silentblok ktory niektori lubia menit ked im bucha riadenie. Ten ma za ulohu stierat vazelinu a drzat hreben vycentrovany. Stoji cca 17€ v honde. Je tam len nacvaknuty.

Skladat naspat tak ako rozkladat. Cize nacpeme do riadenia poriadne vazelinu, par krat pobehame vnutri s hrebenom. Nasledne nahodime pastrok, segerku, gufero. Potom nahadzujeme pritlacny mechanizmus ktory pritlaca ten pastorok k hrebenu. sedlo, podlozka/tesnenie, pruzina a ta capicka so sesthranom. Capicku dotiahnite na 3-4 Nm (ano tak vela) a zaistite tou velkou maticou. Skuste pohybat pastorkom malo by to ist pomerne volne, nemal by tam byt ziaden vakel ale ani zadrhavanie.

Nahodime axialne tiahla, poriadne ich dotiahneme aby sa nam neodkrutili, nahodime manzety (tam kde manzeta drzi na axialnom tiahle tu sponu nedotahujeme jak nervaci aby sa tiahlo mohlo tocit.

To by malo byt vsetko. Hlavne vela vazeliny.

Celkovo to vyjde cca do cca 50€ ak ratame manzety, axialne tiahla, gufero a vazelinu.

Ak niekoho este nieco napadne, nech kludne dopise. Ale ked to budete mat na stole tak to zvladne aj necvicena opica *fin*

Shaka
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Repasovanie riadenia

Příspěvekod Shaka » 13 zář 2017 10:01

Áno zvládol som to
image.jpeg
Přílohy
image.jpeg

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Repasovanie riadenia

Příspěvekod endrix » 04 črc 2018 18:19

Taky se na to chystám. Teď když mám venku motor, tak se to bude dobře dělat. Jen jeden dotaz, v kabině je potřeba něco povolit nebo všechno zespoda? Prostě mi jde o to, kde je zajištěnej pastorek z převodovky :). Díky

Shaka
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Repasovanie riadenia

Příspěvekod Shaka » 04 črc 2018 19:37

v kabíne pod pedálmi odpojit ten šrob čo drží tyčku riadenia a samotne riadenie

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Repasovanie riadenia

Příspěvekod endrix » 14 črc 2018 19:56

Tak dneska hotovo. šlo to všechno pěkně. Ještě udělat sbíhavost a řízení si můžu odškrtnout :).

Zpět na „Návody / Guides“