Výměna oleje v převodovce

Přišli jste na něco zajímavého? Máte nějakou radu? Sem s ní!

Moderátor: Minor

lazzzik
CRX velení
CRX velení
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v převodovce

Příspěvekod lazzzik » 22 úno 2012 21:44

Motorový olej tam dát můžeš ale jestli chceš udělat své převodovce dobře,tak tam dej olej přímo určený pro převodovky-čily MTF.Kupuji ho od roma z honda-clubu.

Danous_CRX
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Danous_CRX » 22 úno 2012 21:53

Určitě, děkuju za tip ;) Hned jak budou zase nějaký penízky pořídím ať je vše připravený na sezonu *jizda*

lazzzik
CRX velení
CRX velení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lazzzik » 22 úno 2012 22:16

Danous_CRX píše:Určitě, děkuju za tip ;) Hned jak budou zase nějaký penízky pořídím ať je vše připravený na sezonu *jizda*

http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... highlight=
zde je kontakt,levněji ho asi neseženeš..vezmi si 2 litry,vejde se tam tak 1.8-1.9 litru

Danous_CRX
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Danous_CRX » 22 úno 2012 22:38

Tak to jsou opravdu krásný ceny a super věci!
Děkuju za link, až budu kupovat beru rozhodně od něj *fin*

Martin666
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Martin666 » 22 úno 2012 23:01

Není někdo z okolí Brna, kdo bude brát taky? Aby bylo jedno poštovné ? :-)
Benzín náš každodenní dej nám dnes
Posvět se ostrá vačkovko
přid očekávaný výkon z Tebe
a neuveď nás do zadření
ale zbav nás usazení karbonu
neboť Tvůj je olej, klikovka, ojnice, písty
na Věky věků
Ámen

PAKO
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PAKO » 23 úno 2012 09:35

lazzzik píše:Motorový olej tam dát můžeš ale jestli chceš udělat své převodovce dobře,tak tam dej olej přímo určený pro převodovky-čily MTF.Kupuji ho od roma z honda-clubu.

Kdybych tě vzal doslovně a dal tam olej určený výrobcem pro crx 2g tak tam patří motoroví 10w40 *vytlem*

Samozřejmě MTF je vyšší level pro vysokoobrátkové převodovky

Pearce224
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pearce224 » 31 bře 2012 21:15

Trochu informácií čo sa týka oleja od samotného najvyššieho, pána Ichishimu (SPOON SPORTS), a Drift King-a Keiichiho v programe *vtec* VTEC Club, je to japonsky s anglickými titulkami *dash* http://www.streetfire.net/video/vtec-club-oil-change_639439.htm

James
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod James » 30 kvě 2013 19:41

Čau, chcu se zeptat, jakej je přesnej rozměr toho vnitřního 4-hranu, abych si podle toho mohl koupit ořech. Ten 4-hran, co je na ráčně tam nenarvu ani u CRX, ani u Cívy :lol: Dík

Stean
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Stean » 31 kvě 2013 10:05

taky bych měl otázku, Redy píše MTF 2 a vylepšený MTF 3 jakej je v nich rozdíl? a věděl by někdo cca intervaly, jak často by se měl měnit olej?

J!R!
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J!R! » 31 kvě 2013 10:40

James píše:Čau, chcu se zeptat, jakej je přesnej rozměr toho vnitřního 4-hranu, abych si podle toho mohl koupit ořech. Ten 4-hran, co je na ráčně tam nenarvu ani u CRX, ani u Cívy :lol: Dík

Si to zmer ne?Mam dojem ze to je 14 ci 12mm...

Stean píše:taky bych měl otázku, Redy píše MTF 2 a vylepšený MTF 3 jakej je v nich rozdíl? a věděl by někdo cca intervaly, jak často by se měl měnit olej?

Nevim jaky je v nich rozdil, ale videl bych to jen na nazev, pripadne cenu, ostatne jako jakykoliv jiny oleje....A co se intervalu tyce... kazda druha vymena motorovyho, tak udelat prevodovy.Ale myslim, ze to neni uplne nejnutnejsi, kdyz stejne valna vetsina aut s tim jezdi nejaky to desetileti....Jeliz je MTF drazsi, tak myslim ze kazda treti vymena motorovyho se udela i prevodovy, bude to ok.

James
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod James » 31 kvě 2013 20:50

Ne tak ono mi tam nešlo nic nasadit, tak jsem to zabalil a teď se ptám, protože se mi tam nechce znova lézt :D

aerostanislav
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aerostanislav » 01 čer 2013 20:58

Ahoj.
Mám to rozebraný, tak jsem Ti to změřil,je ten čtyřhran 9,5mm(malá gola jej má taky).Mám crx vtec.
Ahoj Standa. PS. Olej jsem měnil v převodovce jen jedenkrát za posledních13let.Měnili mě jej v Hondě,kam jezdím na pravidelné prohlídky,každý rok.
V motoru jej měním sám,ale v převodovce jsem taky nevěděl co tam dát,tak jsem to nechal na odborníky.Dali tam novou náplň(je tam taky Shell Helix
Ale je o dosti dražší než mám v motoru)Po tom ,že jsem si stěžoval ,že mě škrtá trojka tak tam nalili něco lepšího,škrtání se zlepšilo(nebo už tak rychle neřadím)
Specifikaci oleje si už nepamatuji (mám někde v garáži obal) .

Wláďa
Správce fóra
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wláďa » 01 čer 2013 21:28

aerostanislav píše:Ahoj.
Mám to rozebraný, tak jsem Ti to změřil,je ten čtyřhran 9,5mm(malá gola jej má taky).Mám crx vtec.
Ahoj Standa. PS. Olej jsem měnil v převodovce jen jedenkrát za posledních13let.Měnili mě jej v Hondě,kam jezdím na pravidelné prohlídky,každý rok.
V motoru jej měním sám,ale v převodovce jsem taky nevěděl co tam dát,tak jsem to nechal na odborníky.Dali tam novou náplň(je tam taky Shell Helix
Ale je o dosti dražší než mám v motoru)Po tom ,že jsem si stěžoval ,že mě škrtá trojka tak tam nalili něco lepšího,škrtání se zlepšilo(nebo už tak rychle neřadím)
Specifikaci oleje si už nepamatuji (mám někde v garáži obal) .

Škrtání trojky je normální, dělají to všechny převodovky jen některý míň a některý víc, řekl bych že podle toho jak se k tomu kdo chová.
crx EE8 Vtec B16A1
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wlada.777@email.cz
773 099 676
Facebook

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 02 čer 2013 14:58

Podle manuálu výměna oleje v převodovce, každých 48000km! Když vyměníš dřív nic se nestane, ale nevidím důvod měnit po 20000, když oni to maj dobře spočítaný a navíc dnešní oleje jsou sakra lepší než začátkem 90tých let.

Wláďa
Správce fóra
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wláďa » 02 čer 2013 17:29

Lepší? spíš bych řekl o dost dražší. :D
crx EE8 Vtec B16A1
Obrázek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wlada.777@email.cz
773 099 676
Facebook

Petk@
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petk@ » 02 čer 2013 17:34

nevim jak u cera ale třeba u civicu 6g a vejš už se olej menil po 120tis -6let - podle mě je blbost měnit olej jednou za dva roky to je jak když by se davala každe 2 roky nová nápln do chladící soustavy :-) neřeknu když by to byla převodovka s kterou se jezdí zavody a je furt maximalně namahaná ale kdy když se s autem jezdí normálně tak je to blbost :-) jinak pokud by někdo chtěl MTF olej tak mohu sehnat za slušnej peníz :-)

Dudla
CRX velení
CRX velení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dudla » 02 čer 2013 23:20

dobrý rady *pohladit* ale ted mi poradte proč mi někdy nejde dát 1 a spátečka 1 asi kvuli sinchronum ale ta spatečka tam nejde musim několikrít prošlápnout spojku nebo trochu plyn ale když to tam nejde a pak se to podaří jde to jakoby přez zuby ! *dash* akorát nevim vubec proč někdo mi řikal že je to kulisou co vy na to rady porady ? *drinks*
Honda CRX ED9 D16A9=96KW
Honda CRX EE8 VTEC B16A1=110KW

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 03 čer 2013 11:38

Zpátečka mě nešla dávat i u auta který mělo najeto kolem 20 000km a bylo rok a půl starý. Bud máčkneš znova spojku jak píšeš, nebo prvně dám třeba 3ku 4ku a pak musíš tu zpátečku dávat pomalu, jinak jde přes zuby. S jedničkou mě to dělalo taky u pár aut a bud jsem se rozjel na dvojku, nebo zase jinou rychlost a pak jednička šla. Ale co to dělá, to ti fakt nepovím :D.

Stean
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Stean » 03 čer 2013 16:09

mě jde vše krom zpátečky :D musim dát za 5 pak za 3 a poté mi tam teprve padne zpátečka, absolutně netušim čim to je :D

Petk@
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petk@ » 03 čer 2013 20:32

mě tam zpátečka jde taky blbě :-) a to je převodovka kracena takže byla dělaná :-) když mam N a chci zpátečku tak si to lízne :-) ale když dam 1a pak hned zpatečku tak klid :-) ptal jsem se na to streetkida a bylo mi to vysvetleno :-) tim že na zpatečce jsou rovne zuby a tim že se parkrat da blbě atak tak se za kulatí a tim padem do sebe tak dobře hned nezapadnou :-)

Zpět na „Návody / Guides“