K: Excentr ruční brzdy

Chceš něco koupit? Tady máš možnost...

Moderátor: Minor

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 01 dub 2018 18:08

Ahoj. Nemáte někdo excetr ruční brzdy? Je to na CRX 2G, ale asi to bude sedět i z jiných Hond. Jak to je vyrezlý tak tam mám velkou vůli. Sem z Benešova, takže idealne v okolí abych si dojel :). Je to pravá strana. Díky
rucka.jpg

Minor
Správce fóra
Správce fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Minor » 01 dub 2018 21:52

Měly by jít koupit nový, je to díl 43248SD2933, ale už nevím kde jsem ho v Čechách viděl. Někde snad jo.
Tady ho mají i se seznamem, kde je stejnej díl - https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~shaft~43248-sd2-933.html
Minor@honda-club.cz, 737574121, ICQ 225505717

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 02 dub 2018 09:21

Objednám to v úterý na Jarově. V běžnejch autodílech to bude těžko k sehnání. Myslel sem, že když by to někdo měl, tak bych to moh složit dohromady a někam vyjet :).

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 02 dub 2018 11:06

Já mám, ale nechtěl jsem ti psát ani tady ani na fb, protože abych to vyndal, potřebuju volnou garáž, můžu to zkusit dneska vyndat, snad půjde dobře ta miska, to byl někdy největší problém, ségrovku už vím jak, stačí rozebrat kleště :D.

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 02 dub 2018 14:04

Poslal jsem to už na Auto Jarov, tak počkáme na odpověď. Kdyby mi náhodou napsali, že už je to nedostupné, tak bych se ozval. Segrovka de 2 malejma šroubovákama. Nejhorší je, nasadit pístek a prachovku. To chce dobrý nervy a pevnou ruku :)

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 02 dub 2018 16:09

Tak zrovna prachovka pro mě byla ten nejmenší problém, u zadního jsem jí nandal do drážek, nasadil pístek na kraj, objel šroubovákem hotovo, jediný co chtělo, ho máznout, aby se nevytočila prachovka. Psal jsem ti na fb, mám to vyfocený, jeden je moc hezkej, i celej třmen byl uvnitř super... jenomže jsem nechal vyreznout drážky pro prachovku + vnitřní stěny kolem pístku, asi už by nechodil jak by měl.

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 03 dub 2018 16:02

Ahoj. Tak objednáno v Kunraticích u Auto Jarov. Podle čísel dílu, který sem jim poslal, nedokázali zjistit, kterej je pravej a kterej levej. Tak chtěli VIN. Ale u tak starýho auta už jim to systém nebere a bez VINu se nedostane do katalogu, aby zjistil, ktrej je pravej a levej :) (".... ano, je to rok výroby 1989"). Tak sem začal pátrat na lingshondaparts.com, která novější běžná Honda to má stejné. Našel sem to na Civicu 7g. Pak sem našel na inzerát, kde je 7G na prodej i s uvedeným VINkem a ten VIN sem jim poslal a podle toho už mi to pán dohledal. Říkal, že běžně dělá koncern a s Hondama nemá moc zkušenost. A je to stejný dokonce i na S2000 :). Doufám, že to příde co nejdřív. Šel bych se projet, když je tak pěkně. Ale aspoň du ještě sundat brzdovej válec. Na to sem koupil Frenkit sadu 122062 ø22,2 podle katalogu na Concerto, tak snad to tam pásne :)

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 03 dub 2018 18:56

Tak to jsem si myslel, že civik 5g bude mít stejný zadní brzdy, asi nemá.

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 04 dub 2018 17:14

5G i 6G má vzadu jinej kotouč než 4G. Průměr je stejnej, ale je tam jiná výška. C7G už má vzadu kotouč ø260.
Bylo by zajímavý vědet, co všechno je stejný. 4G, 5G, 6G + Integra DC 2 maji vzadu prakticky totožnou nápravu, ale 100% to prý zaměnné není??

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 11 dub 2018 15:37

Tak sem byl na Jarově pro díly a du to složit. Čekal sem to o něco levnější, ale co se dá dělat..... Zítra ještě seženu jednu šlapku a dáme si maraton. V odvzdušňování samozřejmě :). Hlavně že to bude o víkendu jezdit.
stažený soubor (1).jpg

Petk@
CRX Guru
CRX Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petk@ » 12 dub 2018 20:47

Kdy jsi tam byl ? Mě tam někdo minul týden zdravil když jsem vezl auto na dílnu a furt jsem přemýšlel kdo to byl :lol:

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 14 dub 2018 05:37

To jsem nebyl ja. Já tam byl ve středu s červeným Civicem. V Kunraticích.
Musim dojít koupit hadičku a pořádně to proslapat. Včera se to nepovedlo odvzdusnit. Dam ji zpátky do nádobky a udělám okruh :)

aerostanislav
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aerostanislav » 14 dub 2018 06:27

Ahoj,Ten okruh,bych nedělal,ten bordel se dostane zpět do hlavního válce a může poškodit manžety ve válci.Raději použij nějakou sklenici od přesnídávky,do víčka udělej díru na hadičku,podlož skleničku co nejblíž k brzdiči a šlapej pomalu a hlídej si hladinu v nádobce.Hodně úspěchu přeje Standa.

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 14 dub 2018 06:36

Tam žádnej bordel nebude. už je to propláchnutý :). Včera sme prolili snad litr kapaliny a pořád tam někde něco je. V 8 otvíraj tak jedu pro hadičku. Pak dám vědět jak to dopadlo. Musí dobře, protože chci jet na Clasic Drive.

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 17 dub 2018 16:06

Ovzdušnovali sme dlouho a nakonec se to povedlo. Ještě jsem musel seštelovat chod pedálu. Jelikož jsem měl vyndanej i brzdovej válec, tak pedál začal tlačit až dole. Ta metoda s hadičkou zpátky do nádobky celkem dobrá. K zadním brzdám jdou totiž ty trubky do kopce (a pak z kopce :) ) a já si myslim, že než se našlape a povoli odvzdušnovák, tak ten vzduch zase vyjede nahoru. Ještě doštelovat ruční a snad se v tom dlouho nebudu muset vrtat.

Fegut
CRXař
CRXař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fegut » 17 dub 2018 18:04

A jak se ti dařilo při štelování chodu, já byl zlámanej... navíc jsem se blbě dostával k odpojení čidla brzd, který sem musel taky 2x štelovat, protože pořád svítily brzdobý světla, blbě jsem to odhadnul napoprvé.

Adamek
Klouček
Klouček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adamek » 17 dub 2018 19:01

Já používám takovou odsávačku, kterou ty bublinky vypumpuju z okruhu ven. Tehdy to na H-C někdo radil a funguje to, takže nepotřebuju nebo nedělám šlapku :D

endrix
Miminko
Miminko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod endrix » 18 dub 2018 07:39

Já sem šteloval spojení pedálu a tyčky, která tlačí přes vidličku do brzdového válce. Měl sem venku i posilovač a tam se blbě dostává ke šroubům. Odsunot sedačku rosvítit baterku lehnout na záda a mít trpělivost. Posilovač s kloubem na gole a hodně dlouhym nástavcem. Ten pedál mi šel celkem dobře. Nasoukal sem se tam.
Odsávačka asi bude super, ale tu nemám, takže sem si pozval šlapku. Jmenuje se Honza, kdyby měl někdo zájem, předám kontakt *vytlem* .

Zpět na „Bazar - Koupě / Want to buy“